28 Ekim 2014 Salı

Rölyefli Kutu

Hani havalar güzelken çarşı pazar işlerimi hallediyorum demiştim ya, işte o sıralar aldığım bir sürü stencılla oynayıp duruyorum. Yeni yeni malzemeler alınca çocuklar gibi, pek bir mutlu oluyorum ve bir an önce kullanmak istiyorum onları.


İzleyenler bilir, ben rölyef ve eskitme işlerine bayılırım. Bu kutu da böyle çıktı elimden. Üzerinde kullandığım yeni stencıllarımdan biri. Rölyef pasta uyguladıktan sonra renklendirdim. Çevresi ve yanları çatlatmayla birleşti, kenarlar yaldızlandı, kapağa bir de kulp takıldı. Bazasını da farklı bir stencılla ve yine rölyef pasta kullanarak tamamladım.


Beğeninize sunulur efendim :)) 

Ödüllendim ve Ödüllendirdim


Aman da ödülüm gelmiş, hoş gelmiş, sefalar getirmiş. Sevgili Gülay (http://renklerhuzmeler.blogspot.com.tr) beni layık görmüş. Canım arkadaşıma kocamaaaaan bir teşekkür ve bolcaaaaa öpücüklerimi yolluyorum. Kurallar gereği ben de listemi sıralıyorum. 
http://nurdanishere.blogspot.com.tr/
http://toprakveahsap.blogspot.com.tr/
http://byhulya.blogspot.com.tr/
http://colorsofalllife.blogspot.com.tr/
http://www.hobicigeldihanim.com/
http://esraakin.blogspot.com.tr/
http://keyfiminyatur.gulay.temizel.org/
http://evycraft.blogspot.com.tr/
http://makasindansi.blogspot.com.tr/
http://mehtapkaya.blogspot.com.tr/
http://tarchintasarim.blogspot.com.tr/
http://asortik.blogspot.com.tr/
http://cihaninbahcesi.blogspot.com.tr/
http://evimicinhersey.blogspot.com.tr/
http://alanayy.blogspot.com.tr/

Sanırım herşey tamam, resmi yapıştırdım, ödül verenin ve verdiklerimin linklerini ekledim. Daha yazmak istediğim çok blog vardı ama bir dahaki sefere inşallah :))
24 Ekim 2014 Cuma

Neye Niyet Neye Kısmet

Canlarım, aslında bugün hiç yazmayı düşünmemiştim ama az önce ufacık bir işim beni bir mutlu etti ki sormayın. Cümleye bak şimdi, hem anlatmak istiyorum hem de sormayın diyorum. Toparlayım bari, sormayın çünkü zaten anlatacağım :) Böyle tam yayılmış çalışıyorum ki, kapağı ikiye ayrıldığı ve çok da küçük bulup "ben de herşeyi biriktiriyorum, bunu da at gitsin" dediğim kavanoz gözüme çarptı. "O da ne, ben niye atıyorum ki bunu" diyerek, sanki az öncekileri düşünen ben değilmişim gibi, keskin bir U dönüş ile kaptım kavanozu. Kapağın ayrılan yerini silikonla yapıştırdım, cam boyasıyla pıt pıt boyadım. Renkler önümde, fırçalar da önümde hazır ve nazırken, minik bir gül, bir kaç dal, yaprak, bir de vernik, döndü mü benim kavanoz çöpten.


Sözün kısası arkadaşlar, ben yine atamadım :)) Güzel bir haftasonu diliyorum hepinize.

20 Ekim 2014 Pazartesi

Takı Kutusu

Günaydıııın, mutlu sabahlar, güzel bir hafta, sağlık, huzur, neşe ve bereket dileklerimle açayım yazımı. Güneşli ve enerji dolu bir günle pazartesiye başlamak gibisi yok. Benim için haftanın en yoğun günü olmasından dolayı pazartesi sendromu yaşamıyorum, çünkü yaşamak için vakit bulamıyorum :) Eh, bu da iyi bir şey sanırım. Şimdi bir kahve molası verdim ve sizinle iki lafın belini kıralım diyerek oturdum bloğumun başına.
Haftasonu kızımın arkadaşının yaşgünü vardı, hani şu geçen sene yeniyıl hediyesi olarak, "annenin yaptığı birşeyler olsun" diyen arkadaşı. Madem ki seviyor, hediyesini yine ben yapayım dedim.


Odası kahve-beyaz tonlardaymış ve maviyi çok seviyormuş. Bu durumda elimden çıkan parça bu oldu.


Kızların odasında ıvır zıvır toparlamaya her daim gerek olduğunu (tecrübeyle sabit) bildiğimden, işine yarayacağını düşündüğüm bu kutuyu severek kullanması dileğiyle ben de kendisine musmutlu bir hayat diliyorum. 

Hadi bakalım, kahve bitti, laf bitti, demir almak zamanı geldi bu limandan. O zaman şimdilik müsadenizle efendim...


15 Ekim 2014 Çarşamba

Çanta Kutu 2

Bugün yazayım, yarın yazarım derken koşuşturmaca içinde nasıl da geçiyor günler. Güneşli son günleri kaçırmamak için dışarıda yapılması gereken ne varsa halletmek peşindeyim şu sıralar. Gerçi benim için de çok iyi oluyor, bahaneyle hava almış, stres atmış, işleri halletmenin huzuruyla dönüyorum eve. Elimde kıyafet, makyaj malzemesi, kuaför bakımlı saçlar yerine ahşap, boya, fırça vb poşetlerle dönsem de sanırım bunlarla daha mutlu oluyorum. İçimde saklı kalmış yönlerim, iş hayatından uzaklaştıktan sonra, takım elbiseleri dolaba tıkıp rahatlığa kavuşmamla birlikte fışkırdı sanırım :)
Neyse uzatmadan çanta kutumun ikincisini göstereyim size. İlkini görmeyenler buraya tık tık lütfen.Teknik aynı, peçete dekupajı ve stencıl. Renkleri farklı kullandım o kadar. 
Bu arada instagram kullananlar beni oradan da takip edebilirler. Hepinize kucak dolusu sevgiler benden.

8 Ekim 2014 Çarşamba

Kırmızı Kutu

Hepimiz için içinde sevgi, hoşgörü, sağduyu, huzur, sağlık, barış ve birliktelik barındıran güzel günler olsun.
3 Ekim 2014 Cuma

Çanta Kutu

Tüm güzellikleriyle, daha nice bayramları sağlık, huzur ve bereket içinde karşılamak dileğiyle kurban bayramınızı kutlarım.


Makyaj malzemelerinizi yada aksesuarlarınızı koyabileceğiniz şık bir kutu olduğunu düşünüyorum. Ben de üzerine peçete dekupajı ve stencıl uygulayarak son halini verdim.


Üzerindeki ince siyah çizgiyi farkettim ama kullandığım çerçeve bunu yaptı. Ben de çeçeveyi inatla kullandım, çizgi de kalırsa kalsın dedim:) Başka çerçeve kullansam bu sıkıntıyı yapmıyordu ama beğendim ya, takıldım bir kere bu olacak diye.


Ve açık hali, içine neler koyulmaz ki...LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...