30 Haziran 2014 Pazartesi

Yenilemek bizim işimiz :))

Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar dilerim. Bu mübarek ayın bereketi üzerimizde olsun. Biraz daha sakin geçecek bir ay ve kendime bir şeyler yapabilme  fırsatı benim için.
Geçenlerde fırsatını bulup pazara bir gideyim dedim. Kısmete bakar mısınız, iyi ki de gitmişim. Bir süre önce internette hoşuma giden sepetli dolabı defolu olduğu için yarısının yarısı fiyata alma fırsatım oldu:)) Defosu üst tablasının değişmiş, altının da boyasının kötü olması.Yenilemek bizim işimiz diyerek yatırdım masanın üzerine.


Ahşap kısmını bir güzel polisan X1 ile, sepetlerini de sprey boya ile boyadım. İçindeki örtüleri de attım, ben bir ara onların içine uygun bir şeyler dikerim:))


Sonuç budur.


Bu da arka balkonumda güneşten rengini kaybetmiş bir mumluktu. Beyaza boyandı, içine mum yerine tatilde topladığım taş, kestane, palamut girdi.


Biraz da böyle dursun bakalım.


Yine faydalı şeyler yaptım, böyle olunca çok ama çoook mutlu oluyorum. Arayı fazla uzatmayacağım, diğer işim de bitmek üzere. Sevgiyle kalın...26 Haziran 2014 Perşembe

Çooook Kolay Poğaça

Yaklaşık 1 saat önce arkadaşım Hacer' den muhabbet arası aldığım tarif bu denli basit olunca yapıp pişiriverdim. Epeydir bloğumda tarif paylaşmadığımı da anımsayınca bu basit ama beğendiğim lezzeti size de sunmak istedim. Özellikle mayalı hamur beklemeye tahammülü olmayan veya acil ikram çıkarması gereken hanımlar, tam bize göre:)) Yumuşacık poğaça için gerekli malzemeler de elimizin altında duran şeyler olunca, tereddütsüz denemenizi öneririm.


İşte malzemeler:
2 su bardağı yoğurt,
1/2 su bardağı sıvı yağ
3 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz
un
içine peynir.
dışı için galeta unu

Kulak memesi yumuşaklığında hazırlanan hamurdan ceviz büyüklüğünde bezeler yapıp avuç içinde bastırarak, içine peynir konur. Ağzı kapatılıp yuvarlanarak galeta ununa bulanır. Güzel kabardığı için tepsiye aralıklı dizmenizi tavsiye ederim:)) Şimdiden afiyet olsun.


19 Haziran 2014 Perşembe

Sevimli İnekler

Arayı fazla uzatmadan biraz da eğlenceli birşeyler olsun mu?


Süt şişesi ve tereyağlığım bu haliyle daha sevimli oldular. Boyadığım camlara, hamur kabartma ve stencıl uyguladım. Biraz süsleme ile son şeklini aldılar. 


Ben bu çalışmadan çok keyif aldım :)))

15 Haziran 2014 Pazar

Cici Bici Tepsi

Merhabaaaaa :))

Uzunca bir aradan sonra bulduğum ilk fırsatta buradayım. Yılsonu gösterileri, karne telaşı, düğünler dernekler, havanın düzelmesiyle birlikte özlenen dostlarla buluşmalar derken bir türlü vakit bulamadım yazmaya. Bir de kardeşim bende ki uzun zamandır biraraya gelemiyoruz, birbirimizi bulmuşken acısını çıkartıyoruz. Bu arada boş durmayıp birşeyler  de yapıyorum ama bir türlü paylaşamadım. Neyse hemen birini yayınlayım sonraki günlerde de diğerlerini inşallah.


"Artık ailemizin tepsicisi oldun" diyen canım arkadaşım Dilek' in, kendisi, annesi, kayınvalidesi ve eltisinden sonra şimdi de gelinleri için yaptığım tepsi. Sağolsun yine herşeyini bana bıraktığı bir tepsi oldu ama çok şükür bunu da beğendiler. Böyle olunca hem ben keyifle, sınırlanmadan çalışıyorum hem de beğenilince çooook ama çok mutlu oluyorum.


Tepsi dün yerine ulaştı ama ben güzelce bir foto almamışım. İyi ki arada çektiğim iki resim geçti elime de yayınlayabildim . 
Artık Gül de güzel günlerde güle güle kullansın cicisini, kullanırken de beni hatırlasın :)) 

Herkese enerji dolu güzeeeeel bir hafta diliyorum. En kısa sürede görüşmek üzere...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...